Nyheter om spel och spelbranschen sedan 2012

Liverpool tecknar 2-årsavtal med skandinavisk bettingpartner

Tre Premier League-lag har meddelat att man samarbetar med nya spelbolag. Bland annat har Liverpool och ComeOn tecknat ett tvåårskontrakt som gör spelbolaget till exklusiv partner på den skandinaviska marknaden.

ComeOn låter meddela att man kommer använda samarbetet med Liverpool till att bearbeta klubbens fans i Norge, Sveriga och Finland via olika typer av kampanjer och spelmöjligheter på Liverpools matcher.

Andra samarbeten från Premier League är bland annat att FA Cup-finalisterna Hull City kommer spela med 12Bet på tröjan kommande säsonger. Samarbetet är klubbens största sponsringsavtal någonsin.

West Bromwich Albion har tecknat två avtal med spelpartners; Bet365 som tidigare också sponsrar sin hemstads lag, Stoke och 666Bet som blir officiellt spelbolag gentemot den asiatiska marknaden.

Gå till Start